Island - Nový celofarebný turistický sprievodca

Island - rozprávkovo krásna krajina, ktorej turistický ruch prudko rastie. Nie je síce vyhľadávaným cieľom milovníkov spaľujúceho slnka a horúcich pláží, ale ponúka jedinečné atrakcie, veľmi vzácne na celom svete. Navyše sú tieto ohromné ​​prírodné útvary len minimálne dotknuté človekom, čo z nich robí monumenty, pred ktorými sa tají dych. Keď si potom ešte uvedomíte, že v tomto ľadovom kráľovstve stojíte len kúsok od polárneho kruhu, celé to rozprávkové kúzlo sa ešte znásobí.

Na Islande žije necelých 323 000 obyvateľov, z toho dve tretiny priamo v hlavnom meste Reykjavíku. To znamená, že ak budete chcieť precestovať a preskúmať celú krajinu, môžete ísť hodiny a hodiny a nenarazíte na jediného človeka. Ak pôjdete po Okružnej ceste, dobré značenie vás zavedie k najväčším islandským atrakciám - k obrovským hučiacim vodopádom, ohromným ľadovcom alebo k sopkám, ktoré nikdy nespia.

island sprievodca

Ďaleko od civilizácie

Dobrodružstvo a adrenalín turistov Samotárov umocní aj fakt, že desiatky kilometrov na svojej trase nemusí naraziť ani na jediný obchod, jediný prístrešok k prenocovaniu, a pri zhoršenom počasí bývajú dokonca uzatvorené niektoré cesty.

Sprievodca ponúka zoznamy turistických kancelárií, ktoré vám pomôžu nájsť výlety priamo na mieru. Samozrejmosťou sú výpočty ubytovacích a stravovacích zariadení, možnosti zábavy a ponuka najväčších zaujímavostí. Samotného sprievodcu dopĺňajú praktické informácie, stručná história zeme, popis islandských ság alebo stručný slovníček. A nechýba ani veľa farebných fotografií a praktických podrobných máp.

island sprievodca

Vychádza 17. 5. 2017 Ukážka: https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/island