Hradisko Bojná a Ranč pod Babicou

Cestujeme za Malo - 16.3.2021
Hradisko Bojna

Tentokrát sme sa rozhodli vybrať na výlet do Bojnej (na Hradisko Bojná). Keď sa budete podľa tabuliek blížiť na hradisko alebo podľa navigácie google tak si môžete všimnúť Ranč pod Babicou, kde je možné sa najesť, ale aj sa pozrieť na rôzne zvieratka či sa povoziť na koňoch. Tiež máte možnosť si za 1€ kúpiť balíček na kŕmenie. No po našej skúsenosti odporúčame kúpiť aspoň dva balíčky, keďže opice si vedia vyberať.

Je možné si zapožičať aj rybárske udice a všetko, čo k chytaniu treba priamo v areáli. Chytené ryby si môžete následne nechať pripraviť. Vhodné aj pre deti, ktoré môžete naučiť ako chytať ryby. V ranči je možné za 10€ sa odfotiť v klietke s malým tigríčaťom aj ho pohladkať.

Vráťme sa ale k ceste na Hradisko Bojná. Na nespevnenej ceste viete zaparkovať kúsok od potôčika. No pripravte sa na 30 minútový ľahký výstup s miernym stúpaním. Navigovať sa môžete pomocou drevených tabúľ - VALY. Po 30 minútovej ceste hore kopcom a pár fotkami s drevenými strážcami počas cesty na Valy, zbadáte veľkú vstupnú drevenú bránu na Hradisko.

Po vstupe cez bránu treba ešte prekonať mierny kopec a asi za 30-50 metrov už stojíte pred dvoma drevenými domčekmi. V okolí sú aj drevené sochy a 3 archeologické časti, kde je zákaz vstupu.

Komentáre

Ak chcete písať komentáre, prihláste sa alebo sa zaregistrujte.